Pět věcí, které nasnáším na Perlu

From mj41.cz

Článek ze série Pět věcí, které nasnáším na .... Pohled programátora Perlu, který se posledních několik let živí programováním v PHP.

Contents

Předávání parametrů funkcím

Ano je to standardní použití zásobníku, dá se ohnout jak je potřeba a jednoduše se dá použít pro variabilní počet parametrů, ale v 95% případů je to příliš zastaralý způsob. Rozhodně bych se nezlobil, kdyby se při opravě ztratila zpětná kompatibilita a my nemuseli čekat na Perl 6.

Práce s odkazy

Tohle vytahuji jen ze vzpomínek. Poté co jsem odkazy pochopil a vštípil si do paměti, tak jsou pro mně maličkostí. Ze začátku to, ale nebylo moc jednoduché. Také to sem píšu, protože je to asi jeden z důvodů proč se rozšířilo PHP. Navíc syntaxe je také nic moc.

"Snadnost" programování pro web

Tohle asi není nedostatek programovacího jazyka, ale věcí okolo něj. Připadá mi, že v PHP člověk klikne, nainstaluje Apache s PHP a můžete začít ($_GET, $_POST, $_COOKIE, $_SESSION, ... ). Web aplikace v Perlu s mod_perl pro Apache je dost krkolomná a člověk neví co si vybrat z nabídky modulů. Až s Catalystem a zpožděním několika let je na tom Perl taky celkem dobře.

Perl pro Windows

Měl tu být dříve. ActivePerl je sice fajn, ale až se Strawberry Perlem si můžete pohodlně nainstalovat většinu mudulů ze CPANu.

Důraz na zpětnou kompatibilitu

Tohle je dost kontroverzní téma, ale pro mně jako programátora bylo vždy pohodlnější mít všude aktuální verze knihoven a jazyka. Perl klade důraz na testování a díky tomu to není takový problém.

Související stránky

Personal tools
spřízněné weby
Language